ALL WE NEED IS LOVE

Większość piosenek z gatunku muzyki popularnej bez wątpienia dotyczy miłości. Muzyka łączy się z miłością od początku historii kultury - muzyka jest jedną z form wyrażania uczuć. W muzyce pop powstała niezliczona ilość piosenek o miłości: piosenek wyrażających nadzieje, radość, niepewność, zawód, smutek, rozpacz, zakłopotanie. Pojawiło się, oczywiście, wiele dzieł banalnych, powielających stare i zużyte wzorce. Powstało jednak także wiele małych "arcydzieł", kompozycji powracających wciąż w nowych wersjach, zaskakujących swą świeżością i doniosłością, piosenek, które tkwią w naszej pamięci, i które śpiewamy w trakcie golenia, albo pod prysznicem.

Wiele piosenek miłosnych takich twórców, jak Gershwin, Cole Porter, Bacharach, czy The Beatles zyskało miano "evergreenów", ponadczasowych przebojów, można śmiało stwierdził, że zasłużenie!

Chcielibyśmy zaprezentować Wam wybór piosenek o miłości, piosenek, które są zarówno dobrze znane, jak i na swój sposób interesujące (przynajmniej według nas). Oczywiście istnieje ogromna liczba cudownych kompozycji, których dziś nie usłyszycie. Gdybyśmy chcieli włączyć do tego przedstawienia wszystkie piosenki, które na to zasługują, przedstawienie musiałoby trwać wiele dni!
Większość utworów to przeboje zarówno angielskie, jak i z amerykańskie, poza kilkoma wyjątkami. Jeśli znacie te piosenki - śpiewajcie razem z nami! (Być może któraś z nich przywoła jakieś wyjątkowe wspomnienia?)

W naszym przedstawieniu pojawiły się piosenki o marzeniach, o pierwszych porywach miłosnych, o spełnieniu, rozstaniu i rozczarowaniu. Będę też utwory o tym, co jest często mylone z miłości?, innymi słowy o pożądaniu fizycznym, żądzy władzy i pieniądza, itp. Mamy nadzieję, że utwory te zostaną odebrane z przymrużeniem oka!

Prawdopodobnie nie uda nam się zaśpiewać tych piosenek tak, jak śpiewały je światowe gwiazdy, oryginalni wykonawcy, ale zaśpiewamy je na swój sposób, tak jak je czujemy. Przecież najważniejsze dla nas wszystkich jest to, żeby się dobrze bawić.

Pozwólcie nam zatem zaśpiewać o miśości, ponieważ w dzisiejszych czasach, tak pełnych przemocy, wojen, bombardować i kryzysów politycznych, wszyscy zbyt często zapominamy, że ALL WE NEED IS LOVE.

Reżyser/Kierownik muzyczny: Jarosław Ziętek

 
o nas ... co graliśmy ... nowości i plany ... zdjęcia ... kontakt

 

 
design by:
Design by: :Poziomka