Blood Brothers

Sztuka wystawiona w kwietniu 1992 r.

Blood Brothers
Opowieść o bliźniakach rozdzielonych w czasie narodzin nie jest nowym tematem. Począwszy od Flawiusza, przez Szekspira aą po Hollywood, temat ten udowodnił swą popularność i atrakcyjność. "Bracia krwi", będący sztuką napisaną przez Williego Russela, przekształcają owo opowiadanie w musical dziejący się w naszych czasach.

Pani Johnstone jest katoliczką mieszkającą w Liverpoolu, którą opuścił mąż zostawiając na jej utrzymaniu siedmioro dzieci. Wkrótce po tym wydarzeniu dowiaduje się, że jest ponownie w ciąży i spodziewa się bliźniaków. Wiadomość ta załamuje ją.

Pani Johnstone zarabia na utrzymanie rodziny sprzątając w domu pani Lyons, która jest kobietą bogatą i bezdzietną. Kiedy pani Lyons dowiaduje się, że pani Johnstone spodziewa się bliźniaków, prosi ją o możliwość adoptowania jednego z dzieci zaraz po urodzeniu. Chłopcy wychowują się osobno nie dowiedziawszy się prawdy o sobie. Z czasem jednak poznają się i stają się dobrymi przyjaciółmi - braćmi krwi - a nawet zakochują się w jednej dziewczynie. Mimo zabiegów pani Lyons, która próbuje ukryć przed nimi prawdę i ponownie ich rozdzielić od siebie, los do tego nie dopuszcza.

Mickey Johnstone żeni się z dziewczyną, traci pracę i wchodzi na drogę przestępstwa. W więzieniu uzależnia się od środków uspokajających. Edward Lyons studiuje na uniwersytecie, by z czasem stać się wpływowym politykiem lokalnym. Jeszcze raz dziewczyna staje na drodze obu braci. W końcu bracia odkrywają, że są bliźniakami, ale cena za znalezienie prawdy jest wysoka.

Religia, przesądy, los, zbrodnia, bezrobocie - to najważniejsze tematy sztuki. Ważne zarówno dla Wielkiej Brytanii w latach'80 jak i dla Polski w latach'90.

Obejrzyj galerię zdjęć

Willy Russell
Willy Russel jest dramaturgiem z Liverpoolu. Pośród jego licznych i udanych sztuk sę takie jak: "John, Paul, George, Ringo...i Bert" (musical o karierze Beatlesów w Liverpoolu), Educating Rita i Shirley Valentine (zekranizowana w Polsce z Krystyną Jandą w roli tytułowej).
Bracia krwi napisani w 1983 roku są obecnie w produkcji po raz trzeci w Zachodniej części Londynu.

 
o nas ... co graliśmy ... nowości i plany ... zdjęcia ... kontakt

 

 
design by:
Design by: :Poziomka