Maybe Theatre Company powraca ze spektaklem CABARET!


18 maja na największej scenie Trójmiasta  w Teatrze Wybrzeże  odbędą się dwa ostatnie przedstawienia najnowszego musicalu Maybe Theatre Company CABARET.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć

Po raz kolejny Maybe pokazało klasę! (...) Aktorzy śpiewają pięknie, muzyka gra na najwyższym poziomie. POLECAM! Dobre było - ale mało! Ciekawy, zajmujący spektakl. Bardzo zabawny a zmusza do myślenia. Dawno nie byłam na żadnym spektaklu MTC, ale ze wszystkich kilku, które dotąd widziałam ten jest moim zdaniem najlepszy. Wspaniale piosenki, dużo śmiechu, dobra gra aktorów i wspaniały śpiew
- to tylko niektóre recenzje, które ukazały się na portalu www.trojmiasto.pl po lutowej premierze musicalu CABARET. Recenzjom jednak nie ma co wierzyć  lepiej jest się przekonać na własne oczy, czy historia napisana przez Joe Masteroffa, z piosenkami Freda Ebba i Johna Kandera, została przez aktorów z Maybe Theatre Company dobrze opowiedziana.

O czym jest CABARET? Jest historią o miłości, szczęściu, polityce i wkradającym się w to wszystko kryzysie.

Akcja zaczyna się 31 grudnia 1929 roku  dwa miesiące po krachu na Wall Street, który zniszczył marzenia i nadzieje tysięcy ludzi. Jednak w klubie Kit Kat w Berlinie nie ma śladu rozpaczy ani przygnębienia  życie wesoło brnie dalej, ludzie się bawią zostawiając troski za drzwiami.
A jednak - za kulisami życie nie jest tak beztroskie. Fabuła osadzona jest na tle politycznych wydarzeń Republiki Weimarskiej. Z Niemiec docierają niepokojące wieści o dojściu do władzy lidera NSDAP. Adolf Hitler będzie potrzebował kozła ofiarnego, by na drugi plan zepchnąć problemy gospodarcze, a któż lepiej sprawdzi się w tej roli, jak nie Żydzi?
Poza polityką i nocnym życiem Berlina, śledzimy losy Sally Bowles - angielskiej etatowej piosenkarki, Clifforda Bradshawa - niedoszłego amerykańskiego pisarza, Herr Shulza - żydowskiego sklepikarza i Fraulein Schneider - właścicielki pensjonatu, w którym mieszkają wszyscy bohaterowie. Jak radzą sobie w zmieniającym się w szaleńczym tempie świecie? Czy potrafią dokonać trafnych wyborów i żyć, mimo wszystko, szczęśliwie?

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, a do tego posłuchać przepięknych kompozycji, takich jak: Money, money, czy Maybe this time?

Zapraszamy serdecznie do Teatru Wybrzeże.
18 maja - 17:00 i 20:00

Cena biletu  20 zł

e-mail: bilety@mtc.gda.pl
telefon: 0-507-290-393

(Tym razem będzie możliwość wyboru miejsca  bilety będą numerowane  przy wcześniejszym wykupieniu rezerwacji. W dniach 11-15 maja rezerwacje będzie można odebrać w Instytucie Anglistyki UG, pok.3.17, ul. Wita Stwosza 55 w godz. 8.00  15.00, a także w dniu spektaklu w Teatrze Wybrzeże najpóźniej pół godziny przed przedstawieniem).

 
o nas ... co graliśmy ... nowości i plany ... zdjęcia ... kontakt

 

 
design by:
Design by: :Poziomka