FORBIDDEN FRUIT (ZAKAZANY OWOC)
Sztuki o miłości, sexie i małżeństwie (niekoniecznie w tej kolejności):

OVERRULED
George Bernard Shaw

&

KVETCH
Steven Bekoff

ZAKAZANY OWOC (FORBIDDEN FRUIT)
Smak owocu, którego nie powinniśmy próbować - czy właśnie nie to sprawia, iż wydaje nam się on bardziej "soczysty"? Shaw i Berkoff przedstawiają dwie odmienne wizje tego, co często kryje się za powszechnie powaąaną fasadą instytucji małżeństwa.

OVERRULED, George Bernard Shaw
Małżeńskie pary z czasu panowania króla Edwarda spędzają wieczory marnując czas na rozmowach o swych grzeszkach, popełnionych "w myślach czy uczynkach", jeśli w ogóle zapamiętanych, zwłaszcza na pusty żołądek. Na tej sali sądowej, kto jest obroną, kto oskarżeniem, i kto ma śmiałość stać się sędzią?

KVETCH, Steven Bekoff
Kvetch to współczesna sztuka napisana przez jednego z najbardziej kontrowersyjnych dramatopisarzy brytyjskich.
"Chciałbym wyjść... Nie mam odwagi... Przysięgam, mógłbym wyjść w tej chwili... w tej sekundzie... ale nie mogę... Zamiast tego pocę się i wiję"
Odwaga... Kvetch zaczyna się słowami "Boje się" Boję się czego? Być może Kvetcha" demona, który pragnie spróbować twojej krwi i wysysać z ciebie poczucie pewności". Boimy się zakazanych fantazji, które chcielibyśmy przeżyć naprawdę, ale zakazują tego konwencje. Z ilu składasz się osób? Z osoby, która wypowiada słowa i jest widoczna, i drugiego ja, które dręczy i przeraża, lecz nigdy nie jest widoczne. Czasami słowa na dnie naszego umysłu są prawdziwsze niż te wypowiedziane - i tu tkwi źródło naszej niepewności.

Forbidden Fruit - Photo Gallery

SPECJALNE PODZIĘKOWANIA:
Ewa Bon-Woźniakiewicz, Bruno Sobczak, Adam Rusiłowski, Ariola ybkowska, Agnieszka Pooszewska, Maria Zawadzka, Czesław Kok, Stanisław Płudowski and Leszek Stępnowski z Teatru Wybrzeże. Dean of the Languages and History Faculty, UG; Katarzyna Mostowska, Ewa Godziuk, Beata Williamson, Jean Ward z Instytutu Anglistyki UG, Red Studio Gdańsk, Ruda z The British Centre, Zbigniew Weinar i Fazer Polska, Sklep Niebo, Centrum Handlowy Gdańsk-Wrzeszcz, Aleksandra Kur i Izabela Kur,, Gill Elliott, Bogusia Piotrowska, Dominika Jasińska, Jeremy Pearman, Paulo Morton, Chris Bogner, Jakub Bereźnicki, Dariusz Lazarewicz.

SPONSORZY:
Best Language Centre, Distinction Language Centre, Premiere School of English, Stamford School of English, ELS Bell, English Unlimited, The British Council

MIEJCE WYSTĘPU:
24 - 31 Marzec 2000
Scena Kameralna, Teatr Wybrzeże
Ul. Bohaterów Monte Cassino, Sopot

 
about us ... our shows ... news & plans ... photos ... contact

 

 
design by:
Design by: :Poziomka